Füsioterapeut 
Sirli Hinn 

Minust

Minu kodulinn on Valga ning seal alustasin juba Ülikooli ajal tööd maakonnahaiglas. Paralleelselt haiglatööga algas töö kohaliku korvpalli meeskonna füsioterapeudina ning sai selgeks, et minu kireks on spordifüsioteraapia. 

Olen spetsialiseerunud traumatoloogia ja ortopeedia valdkonnale. Eriliseks lemmikuks on alajäseme vigastused.  

Lisaks korvpalluritele on viimase 14. aasta jooksul minu juurde tee leidnud võrkpallurid, maadlejad, jooksjad, ujujad, kergejõustiklased, iluvõimlejad, uisutajad, vehklejad, triatlonistid ja ekstreemsportlased. Nimekamad neist on vigursuusataja Kelly Sildaru, Curlingu segapaar Marie Kaldvee/Harri Lill, iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus, maadleja Ardo Arusaar, triatlonist Ivo Suur, jooksja Jekaterina Patjuk.

Alastes 2014.a hooajast veedan suure osa töönädalast Rahvusooperis Estonia, kus abistan Eesti Rahvusballeti tantsijaid.
Olen Eesti Füsioterapeutide Liidu, Dance Health Finland ning International Association for Dance Medicine and Science liige.

Kombineerin oma töös erinevad pehmekoe teraapiad harjutustega. Regulaarse lihashoolduse käigus saab nii mulle kui kliendile selgeks millistele lihasgruppidele tuleks treeningul rohkem tähelepanu pöörata.

Hoian ennast kursis valdkonnas toimuvaga ning häid suhteid kolleegidega. Edulugude taga seisab reeglina terve meeskond – treenerid, arstid, füsioterapeudid, psühholoogid. Kui minu käed jäävad lühikeseks, siis tean, kuhu pöörduda, et tagada kliendile parim võimalik abi.

Teadmiste jagamise osas kade ei ole. Kui soovid mind kutsuda koolitama, siis võta julgelt ühendust!

Hoiatuseks tuleb muidugi lisada, et füsioterpeudi loengud kisuvad enamasti praktiliseks ja kindlasti käib asja juurde ka harjutusvara.